Bułgaria wczoraj i dziś

W czasach komunizmu Polacy bardzo chętnie odwiedzali ten słoneczny kraj nad Morzem Czarnym. Do dziś niektórzy wspominają niezapomniane podróże maluchem z kremem NIVEA w bagażniku. Jeden z ulubionych kurortów bohemy artystycznej - Sozopol zainspirował nawet Marka Grechutę i napisał o nim piosenkę. Dziś to również jeden z popularnych kierunków podczas wakacji. Bułgaria ma piękne plaże, świetny klimat, dobrą kuchnię i jest stosunkowo tania.

Jeśli lubimy samodzielnie planować swoją urlopową podróż warto pomyśleć o tym, by oprócz bułgarskiego wybrzeża zawitać również w tutejsze góry. Na trasie z Sofii do Warny godnym polecenia miejscem jest dawna stolica carów, czyli Wielkie Tyrnowo. Bez trudu znajdziemy tu niedrogi, wygodny hotel lub prywatną kwaterę w dobrej cenie. Możemy między innymi zajrzeć do Muzeum Figur Woskowych i wieczorem obejrzeć spektakularny spektakl światła i dźwięku w otoczeniu pięknych, starych gór i zabytkowej twierdzy. Niepowtarzalny klimat mają tutejsze historyczne cerkwie.

Kilka kilometrów dzieli nas od niezwykle pięknie położonej wioski Arbanasi, w której jedną ze swoich rezydencji postawił dawny komunistyczny wódz narodu - Todor Żiwkow. Innym ciekawym celem wycieczki jest pobliski Preobrażenski Monastyr, do którego można urządzić sobie krótką pielgrzymkę w cieniu drzew, Miejscem, którego nie można pominąć jest wzgórze Carewec. Stara Płanina czeka na polskich turystów.

Szukasz hotelu w obcym mieście?

Skorzystaj z internetowych wyszukiwarek i porównywarek!

Gdy mamy w planach jakąś podróż, najczęściej służbową, to musimy mieć się gdzie zatrzymać. Często jest tak, że szef zleca delegację, ale już załatwienie sobie miejsc noclegowych pozostawia nam we własnym zakresie, oczywiście przeznaczając na to konkretny budżet. Wtedy najlepszym miejscem, w którym możemy się zatrzymać, jest jakiś porządny hotel w centrum miasta docelowego. Najlepiej dobrze skomunikowany ze wszelkimi najważniejszymi punktami tego miasta.

Jeżeli poszukujemy dobrego hotelu, warto jest odwiedzić którąś z internetowych wyszukiwarek i porównywarek różnych miejsc noclegowych. Wystarczy wybrać tam, że interesują nas jedynie hotele i później można już filtrować do woli, po odpowiadających nam parametrach. Kluczowa jest oczywiście lokalizacja, ale hotele możemy też wyszukiwać i porównywać po standardach, wyposażeniu, ilości łózek w pokoju, wyżywieniu i tak dalej.

Co więcej, najczęściej tego typu serwisy współpracują z hotelami i pozwalają na zarezerwowanie noclegu bądź kilku noclegów bezpośrednio ze swojej strony internetowej. Nie jest nawet rzadkością, że w takim wypadku ceny będą niższe, niż kontaktując się od razu z obsługą hotelu. Możemy na przykład zaznaczyć, że interesuje nas tylko i wyłącznie hotel co najmniej 3-gwiazdkowy, ale jednocześnie taki, gdzie nocleg dla jednej osoby ze śniadaniem to koszt nie większy niż sto pięćdziesiąt złotych. To, czy taki znajdziemy, zależy oczywiście od miasta.

Zobacz więcej: Hotel Olsztyn

Contact us

Click here and write your email address, phone number, address, or any other contact information your website visitors can use to get in touch with you.
Name*
Email address*
Message*