Hotel, motel, a może hostel?

Wielu z podróżujących zadaje sobie pytanie na temat tego, czy istnieje jakaś zauważalna różnica pomiędzy motelem, hostelem, a hotelem. Niektórzy nie zdając sobie sprawy, z różnicy między tymi obiektami, rezerwują zamiast pożądanego hotelu hostel bądź motel, co bardzo często kończy się niesmakiem. Oferty moteli skierowane są do osób, które mają swój środek transportu, najczęściej samochód. Zlokalizowane są wzdłuż dróg i są zaopatrzone w parkingi dla gości. W motelach można również zakupić posiłek. Z moteli, w przeciwieństwie do wysokostandardowych hoteli, korzystają często kierowców tirów. Obiekt przeznaczony jest najczęściej do jednorazowego noclegu. Hostel natomiast charakteryzuje się wieloosobowymi pokojami zaopatrzonymi najczęściej w piętrowe łóżka. w przeciwieństwie do hotelu, goście nie posiadają łazienki w pokoju, jest ona częścią wspólną, z której korzysta wielu użytkowników. W sporej części hosteli znajduje się także wspólna kuchnia i pokój, w którym skorzystać można z telewizora. Nocleg w hostelu jest tańszą opcją dla turystów, niż zakwaterowanie w hotelu. Ten ostatni obiekt, w zależności od standardu i jakości usług, podlega rankingowi i oceniany jest gwiazdkami. Cena zależy zatem od ilości gwiazdek, które dany hotel otrzymał. Jeżeli zatem zależy Ci na wysokim standardzie zdecyduj się na wybór pokoju hotelowego. Będziesz mógł korzystać z własnej łazienki, a w pokoju znajdziesz telewizor, bądź prywatną lodówkę z napojami alkoholowymi.

Gdzie spać na wakacjach?

Wyjeżdżając na wakacje, mamy kilka możliwości noclegu i tak naprawdę to, na co się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Zobaczmy gdzie można się zatrzymać na noc będąc na wakacjach. Pierwszą i jednocześnie najtańszą opcją jest namiot. Oczywiście nie doświadczymy tam takich luksusów jak w hotelu, ale jest to swoista przygoda i niektórzy ludzie jeżdżą na wakacje tylko po to, żeby spać w namiocie. Oczywiście nie jest to opcja dla każdego, ale jeśli chcemy być blisko natury i nie przeszkadzają nam drobne niedogodności, z pewnością powinniśmy spróbować spania w namiocie. Kolejną możliwością jest hostel, czyli taki tańszy hotel. Jego cena wynika z tego, że zazwyczaj śpimy z nim w pokoju, który dzielimy z innymi osobami. Płacimy tam za samo łóżko, a nie za cały pokój. Zazwyczaj w hostelu znajdziemy łóżka piętrowe, żeby w jednym pomieszczeniu zmieściło się więcej osób. Po raz kolejny, nie jest to najwygodniejsza opcja, ale tutaj chociaż mamy swoje łóżko. Hotel to jedna z najbardziej kosztownych, ale jednocześnie najwygodniejszych opcji. Dostajemy tutaj cały pokój dla siebie, często też łazienkę i kuchnię. Wyposażenie danego pokoju będzie zależało od jego ceny - im więcej zapłacimy, tym więcej luksusów otrzymamy. Jest to najdroższa z wymienionych opcji, ale jednocześnie pozwala na największą wygodę. Jest to też możliwość, którą osoby wyjeżdżające na wakacje wybierają najczęściej.

Źródło: https://www.ntvsadecka.pl/wiadomosci/s/5624,jak-spedzic-aktywnie-czas-w-krakowie-krotki-przewodnik-po-atrakcjach