Organizacja wakacji

Upalne lato jest w pełni, a wielu z nas w tym czasie planuje wykorzystanie urlopu i zabranie rodziny na wakacje. Każdy z nas ma za sobą mniej lub bardziej ciężki rok, dlatego fantastycznym pomysłem jest skorzystanie z cudownej pogody i wybranie się z rodziną na wspólną wycieczkę. Nie ma tak naprawdę większego znaczenia, dokąd planujemy się udać. Ważne jest, abyśmy wcześniej zaplanowali na jak długo wyjeżdżamy, oraz gdzie będziemy w tym czasie nocować. Możemy więc wcześniej przeszukać Internet i sprawdzić oferty z miejsc, które nas interesują. Następnie wybrać hotel, który przypadł nam do gustu i zarezerwować pokoje na te dni, podczas których planujemy nasz wypoczynek. Jeśli wolnych pokoi już niestety nie ma, dobrze jest się rozejrzeć za hostelami w okolicy. Dzięki internetowi możemy też zawczasu dowiedzieć się o tym, co oferuje nam wybrana destynacja wakacyjna, jakich atrakcji możemy spodziewać się na miejscu i jak w ciekawy sposób będziemy mogli spędzić tam czas. Każde miasto, niezależnie od tego, gdzie jest położone, zaoferować nam może multum wydarzeń kulturalnych, w których warto wziąć udział, jeśli na co dzień nie mamy takiej okazji. Czemu by z niej na wakacjach nie skorzystać?

Namiot czy hotel, czyli odwieczny dylemat turysty

Delikatne promienie słońca padające na twarz, ciepły piasek pod stopami, a za plecami elegancki hotel. Scena z amerykańskiego filmu? Niekoniecznie. Tak mogą wyglądać wakacje wielu z nas. Lato to czas podróży, zagranicznych wyjazdów. Kierunki wyprawy są równie zróżnicowane jak osobiste preferencje każdego turysty. Niektórzy najlepiej wypoczywają nad szumiącym morzem, a inni relaksują się podziwiając widoki z górskiego szczytu. Bez względu na wybór miejsca, każdy musi zmierzyć się z kwestią wyboru rodzaju zakwaterowania. Agroturystyka kusi wizją przyjaznych właścicieli i domowych obiadów. Namiot oferuje niezależność i bliskość natury. Z kolei hotel to wiele atrakcji w jednym miejscu i jego okolicy, a także wygoda i smaczne jedzenie. Każde z miejsc ma swoje wady i zalety. Trzeba wziąć pod uwagę koszty, lokalizację i ogólny plan na spędzenie wolnego czasu. Po wstępnej selekcji warto przejrzeć różne fora i grupy na portalach społecznościowych, aby poznać opinie innych o rozważanych miejscach. Trafny wybór zakwaterowania to już połowa sukcesu w planowaniu wakacyjnego wyjazdu. Wakacje są zawsze za krótkie. Szkoda tracić je na denerwowanie się przez wybór nieodpowiedniego miejsca pobytu. Najlepiej poświęcić więcej czasu i wybrać idealną opcję. Domki? Pole namiotowe? Hotel? Wybór należy do Ciebie.

Hotel Portos

Położenie hotelu

Należący do sieci Best Western warszawski hotel Portos należy do najlepiej umiejscowionych hoteli poza ścisłym centrum Warszawy. Ulica Mangali, przy której się znajduje, to jeden ładniejszych zakątków Mokotowa. W niedalekim sąsiedztwie hotelu znajdują się takie obiekty, jak Centrum Sadyba Best Mall, Galeria Mokotów, hala widowiskowo-sportowa Arena i lodowisko na Stegnach. Można tu więc zrobić zakupy, skorzystać z bogatej oferty kulinarnej i kulturalnej. Z okolic hotelu Portos jest bardzo dobry dojazd, zarówno do Śródmieścia, jak i na lotnisko Okęcie.

Standard pokoi

Hotel oferuje swoim gościom 225 pokojów hotelowych. Są one komfortowo i nowocześnie urządzone. Dla podróżnych przygotowano je w trzech standardach: Lux, Premium Lux i Studio. W każdym z pokojów dostępny jest internet bezprzewodowy, telewizor LCD, telefon i suszarka do włosów. Dodatkowo w standardzie Premium Lux otrzymuje się jeszcze zestaw do samodzielnego parzenia herbaty lub kawy, a także podstawkę pod laptop, pantofle kąpielowe i dostęp do codziennej prasy.

Oferta gastronomiczna

Restauracja hotelowa, w której mieści się jednocześnie do 120 osób, utrzymana jest w stylistyce nawiązującej do dawnego Paryża. Jej menu również nawiązuje do tego niezwykłego klimatu, choć w karcie znalazło się też miejsce dla popularnych dań kuchni międzynarodowej. Na terenie restauracji działa też bar, z profesjonalną obsługą barmańską, co sprzyja poznawaniu świata nowych i tradycyjnych drinków.